Ako primijetite da vaša koža reagira na promjene vremena ili nakon nanošenja kozmetičkih proizvoda, moguće je da imate osjetljivu kožu. Važno je odabrati hidratantno sredstvo primjereno ovom stanju kože i formulirano da smanji njenu reduktivnost.
Što je osjetljiva koža?
Osjetljiva koža nije tip kože što znači da se može pojaviti kod bilo kojeg tipa kože i može je uzrokovati više različitih podražaja. Često je uzrokuju uobičajeni sastojci proizvoda za njegu kože koji mogu sadržavati iritanse što rezultira reakcijom kože. Klimatski uvjeti poput vrućine, hladnoće i suhoće također mogu uzrokovati najčešće simptome osjetljive kože poput osjećaja pečenja, trnaca, bockanja, svrbeža (1). Iritansi mogu narušiti barijeru kože i oštetiti njenu sposobnost da drži zagađivače i bakterije dalje od kože. To potom uzrokuje reakciju kože koju prepoznajemo kao osjetljivu.
Iritansi mogu narušiti barijeru kože i oštetiti njenu sposobnost da drži zagađivače i bakterije dalje od kože.
Najbolji i najgori sastojci u hidratantnim njegama za osjetljivu kožu
Postoji mnoštvo sastojaka u hidratantnoj njezi za zaštitu kože i pomlađivanje. To se odnosi na hipoalergenu hidratantnu njegu za osjetljivu kožu koji sadržava humektant (sastojak koji privlači vlagu u kožu) poput hijalurosnke kiseline, NMF-a (prirodnih čimbenika zadržavanja vlage) i glicerina. Za one s osjetljivom kožom dobro je izbjegavati agresivne proizvode koji mogu nadražiti kožu poput sulfata i retinola. Retinoidi mogu djelovati poput iritansa jer kožu čine osjetlivijom na sunce ljeti i skloniju suhoći zimi i tako se nastavlja ciklus osjetljive kože.
Aqualia Thermal linija proizvoda
testirana je
na ženama sa 100%OSJETLJIVOM KOŽOM
Koje hidratantne njege najboje djeluju na osjetljivu kožu?
Proizvodi prilagođeni hipoalergenoj i osjetljivoj koži ograničavaju opasnost od reakcije. Aqualia Thermal posebno je zamišljena da djeluje na simptome osjetljive kože i protiv narušavanja funkcije barijere ovisno o vašem tipu kože i njenim potrebama. Stvorena su 4 različita tipa hidratantnih sastojaka u liniji Aqualia Thermal da tretiraju najčešće tipove kože i djeluju na reakciju preosjetljivosti.
Ova je linija proizvoda ispitana na ženama sa 100% osjetljivom kožom kako bi se dokazala njena tolerancija. Fokus ove linije je na hidrataciji, toleranciji i smanjenom broju sastojaka.
Različite teksture za različite tipove kože
Ako imate normalnu/mješovitu kožu ili pak vrlo masnu i sklonu reakcijama preosjetljivosti, isprobajte:
● Hidratantnu gel kremu laganijeg sastava
Aqualia Thermal gel-krema za hidrataciju kože primjerena je za normalnu do mješovitu kožu. Održava svjež, hidratantnan i popunjen izgled uz čišće pore. Hidratantna njega Aqualia Thermal gel-krema za hidrataciju kože hidratizira i popunjava tanke bore u samo 48 sati te pomaže zadržati vlagu u koži. Koža je hidratizirana, a njega je dovoljno lagana da je primjerena za vaš tip kože.
Ako imate vrlo suhu kožu sklonu reakcijama preosjetljivosti, isprobajte:
● Bogatu hidratantnu kremu
Aqualia Thermal bogata krema intenzivno hidratizira kožu te vraća vlagu barijeri kože. Koža postaje vlažna i glatka i njega se posebno preporučuje za suhu/vrlo suhu kožu kojoj će odgovarati bogata tekstura kreme. Ispitanici su potvrdili da su neposredno nakon nanošenja bogate kreme 90% osjetilo da im je koža dobro hidratizirana, a 92% ih je potvrdilo veći osjećaj ugode na koži. Nakon mjesec dana rezultati su pokazali 29% povećanja glatkoće, a 94% ih smatra da je koža revitalizirana.
Ako želite još više hidratacije u vašoj rutini njege kože, isprobajte:
● Serum za hidrataciju kože
Aqualia Thermal serum za hidrataciju idealan je za sve tipove kože. Može se nanositi prije druge hidratantne njege za intenzivnu i dugotrajnu hidrataciju što popunjava tanke bore i zaglađuje kožu. Rezultati ispitivanja pokazuju da 95% žena osjeća da je koža dobro hidratizirana i nahranjena, a 91% se slaže da je koža smirena. Nakon mjesec dana upotrebe seruma 95% ih kaže da im je koža elastična, kao i da je ubrzana obnova epidermisa.
IZVORI:
1. Lev-Tov, H. i dr., "Sindrom osjetljve kože“ u Indian Journal of Dermatology 57.6 (2012.) str. 419.-423. [Dostupno na https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3519246/]