Kako mogu pomoći svojoj koži tijekom menopauze? Najbolji savjeti za dobru rutinu njege kože
Menopauza je individualna stvar i duboko je povezana s vašim genima i obiteljskim nasljeđem, no postoji i cijeli niz vanjskih čimbenika. Njih je moguće držati pod kontrolom uz pomoć dobre rutine njege kože.
Niste sami u menopauzi, tu smo da vam pomognemo da razumijete što se događa kako biste se mogli oduprijeti toj pojavi.
Starenje kože rezultat je genetskih i vanjskih čimbenika
U perimenopauzi postaju vidljive neke negativne promjene poput prekomjerne suhoće, stanjivanja kože, poremećaja u mikrocirkulaciji, raspada kolagenih i elastinih vlakana, glikacije i smanjene tvorbe sebuma i, priznajmo, nije ugodno!
Dobre su vijesti da ove simptome menopauze možete ublažiti primjerenom rutinom njege kože koju će vam preporučiti dermatolog i tu postoje neka opća pravila:
1. Operite lice nježnom micelarnom vodom poput Vichy Thermal Purity 3 u 1, sredstva za čišćenje bez mirisa koje je sigurno za vašu suhu i osjetljivu kožu.
2. Na lice i tijelo bogato nanesite hidratantnu njegu koja sadrži hijaluronsku kiselinu, humektante (npr. glicerin) kad god osjećate da vam je koža suha (barem dvaput dnevno). Vichy Neovadiol je pun pogodak.
Dobar ritam – nježno operite, bogato hidratizirajte
Obratite pažnju na proizvode za njegu kože bogate ceramidima ili omega 3 ili 6 masnim kiselinama (npr. karite maslac, ulje rižinih mekinja i ulje šafranike) koji pomažu u obnovi smanjene razine masnih kiselina u koži odgovornih za fleksibilnost i pravilnu funkciju barijere kože.
Redovito koristite proizvode za njegu lica (kreme, serume) koji sadrže retinol, fitohormone sa čimbenicima rasta, aminokiseline, vitamine C, E i A, peptide i ostale molekule koje utječu na znakove starenja.
Nužna je i svakodnevna upotreba zaštitnog sredstva širokog spektra koja zaista sadrži UVA prije izlaska na otvoreno i ne zaboravite redovito ponavljati nanošenje. Neprocjenjiva navika koja će zaštititi vašu kožu od oštećenja uzrokovanih suncem, progresivnog stanjivanja kože i fotostarenja. Što se još čeka?